Sign Of The City Awards 2017 başvuruları 25 Ağustos’a kadar devam ediyor

  SotCA’nın jüri üyeleri başvuru süreci içerisinde kamera karşısına geçerek, sektöre katılım çağrısında bulundu.

  Türkiye’nin önde gelen inşaat ve gayrimenkul projelerinin beş ana kategoride 24 başlıkta ödüllendirileceği Sign of the City Awards (SotCA) yarışması içi tarih yaklaşıyor. Hürriyet’in öncülüğünde ve Lineadecor proje ortaklığında 28 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirilecek olan ödül törenine başvuru süreci uzatıldı.

  Jüri üyelerinden sektöre mesaj

  SotCA’nın iş ve akademi dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan jürisi de başvuru döneminde kamera karşısına geçerek sektöre seslendi. Prof. Dr. Güzin Konuk (MSGSÜ Kentsel Tasarım Araştırma ve Uygulama Merkezi Başkanı) ve Prof. Dr. Suha Özkan’ın (World Architecture Community Kurucu Başkanı) başkanlığını yaptığı SotCA jürisinden İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım, Türkiye Serbest Mimarlar Derneği Başkanı Aytek İtez, AMSTAR Ülke Müdürü ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Zafer Baysal isimler, sektöre seslendikleri ve SotCA’nın sektör içindeki önemine dair mesajlarını yarışmanın internet sitesinde paylaştı.

  SOTCA bu yıl 4 yeni ödül başlığıyla dikkat çekiyor. ‘Kültürel Mirası Koruma ve Yaşatma Projesi’, ‘En İyi Gayrimenkul Yönetimi’, ‘En İyi Ulaştırma ve Altyapı Projesi’, ‘En İyi Turizm Hizmet Yapıları’ başlıkları, yarışmanın 24 başlığından olacak. Yarışmaya 01.01.2012 – 25.08.2017 tarihleri arasında tamamlanmış ya da yapım aşamasında olan projeler aday olabilecek. Türk tasarımcı, müteahhit ve geliştiricilerin yurt dışındaki projeleri de yarışmaya katılabilecek.

  Sign Of The City Awards değerlendirmeleri ve seçim işlemi 3 aşamada tamamlanacak. Başvuru tamamlandıktan sonra, başvuruların tam ve eksiksiz olduğu ve kategori kriterlerine uygunluğu Sign of the City Awards stratejik ortağı EY Türkiye tarafından değerlendirilecek ve teknik eleme gerçekleştirilecek. Teknik elemeyi geçen projeler arasında, alanlarında uzman olan jüri üyeleri tarafından 1. aşama değerlendirmesi yapılacak ve finale kalacak, her kategoriden beş aday belirlenecek. Finale kalan beş proje, son olarak bütün jüri üyelerinin değerlendirmesine sunulacak. Her proje; jürinin belirleyeceği soruları cevaplayacak üç dakikalık bir sunum hazırlayacak. Sunum sonunda proje yetkilisi beş dakikalık bir görüşmeyle, projeyi jüriye yüz yüze anlatma fırsatı bulacak. Değerlendirme sonucunda her kategoriden bir proje Sign of the City olmaya hak kazanacak.

  Platin sponsorlar Filli Boya ve Vestel, Gold sponsorlar Ytong ve RGM ve Emlak Konut’un katkılarıyla gerçekleşecek olan Sign of the City Awards’a katılacak projeler, yarışma başvurularını http://www.signofthecity.com web sitesinden yapabilecek. Aynı zamanda internet sitesinden katılım koşulları, bu yılki kategorilerin detayları ve duyuruları da başvuru tarihinden itibaren takip edilebilecek.