Fiba Commercial Properties’e “Best of the Best HOF” ödülü

    Fiba Commercial Properties, Romanya’daki şirketi Anchor Grup tarafından yönetilen yatırımı Bucuresti Mall’un yenileme sürecinde gösterdiği başarısından dolayı, CIJ Europe tarafından verilen “Best of the Best Hall of Fame” ödülüne layık görüldü.

    Fiba Grubu’ndan aldığı tecrübe ve güç ile ticari gayrimenkul alanında faaliyetlerini sürdüren Fiba Commercial Properties (Fiba CP), Romanya’daki AVM yatırımı Bucuresti Mall’un yenilenme sürecinde elde ettiği başarı nedeniyle Orta Avrupa ve Güney Doğu Avrupa’da ticari gayrimenkul sektörüne yönelik haberleriyle öne çıkan lider kuruluş CIJ Europe (Construction and Investment Journal) tarafından verilen “Best of the Best Hall of Fame (HOF)” ödülüne layık görüldü. Bucuresti Mall’un bir yandan yenilenme çalışmaları devam ederken bir yandan da kentin simgesi pozisyonunu koruyarak faaliyetlerini sürdürmesinin,en iyi renovasyon kategorisindeki ödülü getiren en önemli etmen olduğu belirtildi.

    Fiba CP’nin Romanya’daki şirketi Anchor Grup tarafından yönetilen Bucuresti Mall’un elde ettiği başarıdan büyük mutluluk duyduklarını anlatan Fiba Commercial Properties CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Yurdaer Kahraman, konuyla ilgili olarak, “Bucuresti Mall, üzerinde büyük emek harcadığımız bir proje idi. AVM operasyonda iken faaliyete soktuğumuz tüm yenileme süreçlerini hem kiracılarımızın hem de ziyaretçilerimizin konforunu düşünerek devam ettirdik. Renovasyon sonrasında Bucuresti Mall’ın kentin simgesi pozisyonunu korumanın yanı sıra yaptığımız yenileme ile de daha işlevsel bir hale getirdik. Bu ödül yaptığımız çalışmaların ne denli yerinde olduğunun bir göstergesi, aynı zamanda bu bölgede geliştirmek istediğimiz farklı projeler için de bir motivasyon unsurudur,” dedi.

    Romanya’da Anchor Grup ile yaklaşık 20 yıldır faaliyet gösterdiklerini anlatan Kahraman, “Hali hazırda Türkiye, Çin, Romanya ve Moldova’da; dokuz AVM, dört ofis binası, iki rezidans kompleksi ve iki sinema kompleksi operasyonlarını yürütüyoruz. Romanya’da; Plaza Romania, Bucuresti Mall, Plaza Romania Ofis, Anchor Plaza Ofis, Metropol Ofis, Incity ve Select Rezidans, Movieplex Sinemaları ile varlık gösteriyoruz. Romanya bizim değer verdiğimiz bir destinasyon. Bu coğrafyada yaptığımız projelerin ödüllerle takdir edilmesi bizi onurlandırıyor,” dedi.