Servotel’in yönetim kadrosunda yeni bir isim

    Servotel’in yönetim kadrosuna turizm ve otelcilik hizmetlerinden sorumlu partner olarak, otel ve gayrimenkul sektöründe 25 yılı aşkın tecrübesiye sahip olan Murat Yılmaz katıldı. Dünyada 43 ülkede otel ve gayrimenkul geliştirme danışmanlığı hizmeti veren Servotel’de göreve başlayan Yılmaz; finans, otel açılışı, otel operasyonu, otel gayrimenkul geliştirme ve yönetimi alanlarında sektörün en deneyimli isimleri arasında yer alıyor.

    Servotel’den önce dünyanın önemli zincir otellerinden Starwood’da 5 yıl süreyle Orta Avrupa ve Türkiye den sorumlu kıdemlı iş geliştirme direktörü olarak görev yapan Murat Yılmaz, gayrimenkul yatırım şirketi Capital Partners’da 5,5 yıl otel yatırımlarını yönlendirdi.

    Dedeman, Marriott ve Hilton’da çeşitli üst düzey pozisyonlarda görev alan Murat Yılmaz, söz konusu zincirlerin Almanya, Macaristan, Romanya, Kazakistan ve Rusya’daki operasyonlarını yürüttü. Yüksek otelcilik işletmeciliği öğrenimini Almanya’da Hotelfachschule Koblenz’de tamamlayan Yılmaz, Cornell Üniversitesi’nde ‘Otel Gayrimenkul Yatırım ve Varlık Yönetimi’ eğitimi aldı. Yılmaz, iyi derece İngilizce ve Almanca biliyor.