Profesyonel yönetim hizmeti binaya değer katar ve ömrünü uzatır

Her bina özeldir ve bakım, işletme ihtiyaçları iyi analiz edilmelidir. Binaya değer katan ve ömrünü uzatan kurumsal ve profesyonel yönetim hizmetidir.

Koza Yönetim ve Servis, 2005 yılında kurulmuş bir “profesyonel bina ve tesis yönetim” firmasıdır. Ana hissedarı ise 1948’den beri faaliyet gösteren, ülkemizin en eski ve köklü inşaat firmalarından olan Garanti-Koza İnşaat ve Sanayi’dir.

Koza Yönetim, hizmet verdiği plaza, site, AVM ve rezidanslarda yönetim, idari, mali, güvenlik, temizlik, teknik, bakım, müşteri ilişkileri, ilaçlama, peyzaj, bahçe, havuz, spa, fitness vb. tüm hizmetleri entegre olarak yerine getirir.

Koza Yönetim deneyimli merkez personelleri ve uzman danışmanları ile bütçe yönetimi, mali denetim, bilişim hizmetleri, teknik denetim, enerji yönetimi, hukuk hizmetleri, eğitim hizmetleri, insan kaynakları, iş sağlığı güvenliği vb. diğer hizmetleri sağlar.

CCTV, güvenlik kamera kayıt sistemleri, bariyer, turnike, kartlı geçiş sistemleri, otopark ogs/hgs/plaka tanıma vb. teknik sistemlerin işletimi yanında istenirse kurulumunu da yapar. Ayrıca merkezi sistem ısınma, su, sıcak su sayaç kalorimetre okumaları yapar.

Koza Yönetim, Garanti Koza İnşaat tarafından geliştirilen gayrimenkul projeleri dışında, başka inşaat firmaları tarafından geliştirilmiş veya geliştirilmekte olan gayrimenkul projeleri için de profesyonel bina yönetim hizmeti vermektedir.

Koza Yönetim’in referansları arasında; Tekstilkent Koza Plaza, Bahçeşehir Koza Evleri, Ispartakule Koza Evleri, Akkoza Defne Blokları, Kartal Selective Evleri, Akkoza Açelya Blokları, Akkoza Begonya Blokları, Akkoza Çiğdem Blokları, Polat Plaza, Merit Kent Life, Akkoza Koru Blokları, Aura Residence, Rings İstanbul ve Türk Eğitim Vakfı binaları vardır.

Türk Eğitim Vakfı ile 2015’den beri süren kurumsal bir işbirliği neticesinde; Kocabaş İş Merkezi, Dr. Orhan Birman İş Merkezi, İzmir Sadullah Hamit Birsel İş Merkezi, Suhulet Han, Yılmaz Han ve TEV’e ait çok sayıda binanın yönetim hizmetini vermektedir. Yine Türk Eğitim Vakfının TEV Ankara Kız Yurdu, TEV İzmir Kız Yurdu, TEV Trabzon Kız Yurdu ve TEVİTÖL İnanç Türkeş Özel Lisesinde de hizmet vermektedir.

Garanti Koza tarafından yapılan, Kozapark projesine ait Kınalı ve Burgaz Bloklarında da hizmete başlamıştır. Garanti Koza’nın Bulgaristan’da yapmakta olduğu Sofya Grand Kanyon ve Sofya Square projelerinde, ADN Atlas Yapı’nın Ankara’da yaptığı Northgate projesinin yönetim hizmetini de Koza Yönetim verecektir.

Her binanın ortak alan ihtiyaçları, binanın tasarımı, mekanik ve elektrik sistem tercihleri, seçilen marka ve malzemelere göre farklılık gösterir. 2016 yılında İstanbul’da site aidatları yaklaşık 2-7 TL/m² ve plaza aidatları ise 7-20 TL/m² arasında gerçekleşmiştir.

Koza Yönetim olarak, hizmet verdiğimiz binalarda aidatların mümkün mertebe ekonomik olmasının yanında binaların sağlıklı, bakımlı ve uzun ömürlü olmasını amaçlıyoruz. Bir binanın yönetimi için işletme, denetim, bakım vb. faaliyetlerin eksiksiz ve kaliteli yapılması aynı anda mevzuatlara da uygun olması gerekir. Koza Yönetim olarak, merkez ofisimizde bulunan uzman kadro ve danışmanlarımızla tüm projelerimize destek veriyoruz.

Koza Yönetim, toplu satın alma avantajı ile enerji, sigorta, bakım, malzeme vb. giderlerde de önemli indirimler sağlamakta ve bu sayede işletme maliyetleri düşürülmektedir. Örneğin 2016 yılı gerçekleşme değerlerine göre; Akkoza projelerinde yaklaşık 2 TL/m² ile ekonomik site aidatına, Tekstilkent Koza Plaza’da da 7 TL/m² ile ekonomik plaza aidatına sahiptir. Binaya değer katan ve ömrünü uzatan kurumsal ve profesyonel yönetim hizmetidir.

Koza Yönetim ve Servis, kurumsal yapısı, yenilikçi yaklaşımları ve inovasyon yönetimi sonuçları nedeniyle, Avrupa Komisyonu tarafından verilen “2014 Uluslararası İnovasyon Yönetimi Ödülü”nü binlerce uluslararası kuruluşu geride bırakarak almaya hak kazanmıştır. Ülkemiz adına aldığımız bu ödülün haklı gururunu yaşıyor, daha iyilerini yapmak için tüm gücümüzle çalışıyoruz.

Koza Yönetim ve Servis

Tekstilkent Koza Plaza B Blok Asma Kat
34235 Esenler – İstanbul

T: +90 (0)212 444 21 24
F: +90 (0)212 438 05 50

www.kozayonetim.com.tr