Stevie Ödülleri’nde yılın en iyi gayrimenkul şirketi AND Gayrimenkul oldu

Anadolu Grubu’nun gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren şirketi AND Gayrimenkul, dünyanın en başarılı kurumlarını ve yöneticilerini ödüllendiren “Stevie Awards 2017”de ‘’Yılın En İyi Gayrimenkul Şirketi’’ ve ‘Yılın Yönetim Takımı’ ödüllerine layık görüldü. AND Gayrimenkul Genel Müdürü Ali Baki Usta, Barselona’da gerçekleşen törende, başarılarından dolayı ekibine teşekkür etti.

AND Gayrimenkul, dünya çapında başarılı şirketleri ve yöneticileri ödüllendiren ve dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul edilen Stevie Ödülleri’nde ‘Yılın En İyi Gayrimenkul Şirketi’ (Altın) ve ‘Yılın Yönetim Takımı’ (Bronz) ödülleriyle, pek çok şirketin ve profesyonelin yarıştığı kategorilerde 2 ödüle birden layık görüldü.

Dünya’nın en iyisi Anadolu’dan

Barselona’da gerçekleşen ödül törenine katılan AND Gayrimenkul Genel Müdürü Ali Baki Usta ve ekibi geceden iki ödülle ayrıldı. Ödül töreninde Ali Baki Usta; “AND Gayrimenkul olarak 19 ülkede, 80’e yakın şirket, 61 üretim tesisi ve 50.000’in üzerinde çalışanıyla faaliyet gösteren Anadolu Grubu’nu gayrimenkul sektöründe temsil ediyoruz. Bugün burada Anadolu Grubu’nun Anadolu’yu dünyaya, dünyayı Anadolu’ya bağlayan yıldızını bir kez daha parlatma sırası bizlerde. Bu anlamlı ödül sadece grubumuz için değil aynı zamanda ülkemiz için de önemli bir başarı. Ülkemizi böylesine önemli bir platformda temsil etmiş olmaktan ve Türkiye gayrimenkul sektörünün geldiği noktayı tüm dünyaya göstermiş olmaktan büyük onur ve mutluluk duyuyoruz.’’ dedi.

Uluslararası standartlar, uluslararası başarı getiriyor

Gayrimenkul sektörünün SAT-YAP yaklaşımına, YAP-YAŞAT felsefesi ile yeni bir alternatif sunan AND Gayrimenkul, geliştirdiği projelerle bugüne kadar ulusal ve uluslararası toplam 15 ödüle layık görülmüştü. Şirket olarak bu anlamlı ödüle hak kazanmalarının nedenlerine de değinen Ali Baki Usta, ‘’Projelerimizle aldığımız birçok ödül, aslında iş yapış şeklimizin bir sonucuydu. Ödül veren kurumlara ödül alma nedenlerimizi sorduğumuzda karşılaştığımız cevaplar her zaman benzer oldu: ‘’İyi Planlama’’. Bir gayrimenkulün 50 yıllık geleceğini aslında geliştirirken belirliyorsunuz. Geliştirdiğiniz konut veya ofisi bir ürün olarak gördüğünüzde yaşam başladıktan sonra orada bir işiniz kalmıyor. Biz AND Gayrimenkul olarak asıl işimizi yaşam başladıktan sonra sunacağımız hizmet olarak görüyoruz. İşte bu noktada; geliştirme aşamasındaki kurumsallık, sonrasında da hizmet yaklaşımımız iş sonuçlarında başarıyı sağlıyor. Uluslararası bir ödüle ise ancak uluslararası standartları sağlayarak ulaşabiliyorsunuz. ‘’ dedi.

AND Gayrimenkul aynı zamanda UN Global Compact’e (Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi) bu yıl imza atarak, Birleşmiş Milletlerin belirlediği iş yaşamına dair etik kodlar ve küresel standartlar içeren 10 ilkesine uygun hareket edeceğini taahüt eden Türkiye’nin tek gayrimenkul geliştirme şirketidir.