Halk GYO 3. çeyrekte 37 milyon TL net kâr açıkladı

  Aktif büyüklüğü 2 milyar TL’ye yaklaşan şirket, dönem içerisinde yeni ortaklıklara da imza attı.

  Halk GYO’nun, yılın üçüncü çeyreğine dair verilerini açıkladı. Halk GYO’nun 9 aylık toplam hasılatı 62 milyon TL olurken, net karı ise geçen yılın aynı dönemine göre %15 artarak 37 milyon TL olarak açıklandı. Aktif büyüklüğü 2 milyar TL’ye yaklaşan şirket, dönem içerisinde yeni ortaklıklara da imza attı.

  Halk GYO, üçüncü çeyrek döneminde İzmir’in Alsancak bölgesinde hayata geçirilmesi planlanan prestijli konut projesi için Teknik Yapı ile ortaklık kurdu. Emlak Konut GYO’nun 47 dönümlük arazisi üzerinde, 1,6 milyar Liralık hasılat taahhüdüyle Teknik Yapı – Halk GYO ortaklığında hayata geçirilecek proje için hazırlıklar sürüyor. Proje, ihale şartlarına uygun olarak ticaret, konut ve turizm alanlarından oluşacak karma özelliklere sahip olacak. Ayrıca projede kültürel fonksiyonları barındıracak yapılar, park, otel, ofis ve konutlar yer alacak.

  “Kurduğumuz güçlü işbirlikleriyle portföyümüzü zenginleştirmeye devam ediyoruz,” diyerek sözlerine başlayan Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin, “Alsancak Projesi Halk GYO olarak İzmir’deki ilk projemiz. Bu proje aslında ülkemize her zaman daha iyisini kazandırma tutkumuzun bir sonucu. Proje kapsamında sektörümüzün güçlü oyuncularından Teknik Yapı ile işbirliği yapıyoruz. Bundan sonraki süreçte de güçlü işbirlikleri ile ülkemizin dört bir yanında, yatırım yaptığımız bölgelerin yaşam standartlarını yükseltecek projelere imza atmayı hedefliyoruz. Alsancak Projesi’nin de tasarım aşamasını tamamlayarak kısa bir süre sonra inşasına başlayacağız. Şimdiden başta İzmir halkına olmak üzere sektörümüze ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

  Halk GYO 2017 Üçüncü Çeyrek Mali Verileri:

  Toplam Aktifler: 1,969 milyon TL
  Özkaynaklar: 1,664 milyon TL
  Toplam hasılat: 61,7 milyon TL
  Net Dönem Karı: 36,9 milyon TL