DP Architects, London Design ve Skyrise Greenery ödüllerini kazandı

  Singapurlu DP Architects, London Design Ödülleri’nde Cada Cuba Huele al Vino que Tiene (Her Fıçı İçindeki Şarap gibi Kokar) ile Pop-Up, Teşhir, Sergi & Dekor Tasarım kategorisinde; Forest Green Rovers Stadyumu tasarım önerisi ile Mimarlık – Öneri Proje kategorisinde 2 gümüş madalya aldı.

  Bir kent enstalasyonu olan ilk tasarım, İspanya’da gerçekleşen dünya çapında tasarım yarışması olan Concentrico 03, Logroño Mimari ve Tasarım Festivali’nde kazanan yarışma adayı olarak tarihi Revellin Meydanı’nda festival süresince sergilendi.

  Forest Green Rovers Stadyumu, DP Architects

  İkinci olarak da İngiliz takımı Forest Green Rovers Stadyumu Yarışması kapsamında sürdürülebilirlik üzerine yaptığı vurgusuyla aday olan DP projesi, Gloucestershire’da Stroud yakınlarında önerilen Eco Park projesi ile uluslararası ağırsiklet rakipleri arasında finale kaldı.

  Our Tampines Hub, DP Architects

  London Design Ödülleri’nin yanı sıra, DP’nin peyzaj danışmanlık firması DP Green, Singapurlu Nparks Organizasyonu’ndan Our Tampines Hub Projesi ile Eğitim Kurumları Özel Ödülü kategorisinde Skyrise Greenery Ödülüne layık görüldü. Our Tampines Hub için tasarlanan peyzaj tasarımı, birçok farklı katmanlarda birbirine geçişli yeşil alanlar yaratmakta. Yeşil duvarlardan, yemyeşil çatı bahçelerine kadar peyzaj projesi, bina kullanıcılarının, mimari ve peyzajın içi içe geçtiği tasarıma dair deneyimlerini zenginleştirmek amacı taşıyor.