Konya’da Emlak Konut ve Global MD işbirliği

Torkam 42. Cadde Ticari Gayrimenkul Yatırım Fonu; Emlak Konut’un yatırımcı olarak yer aldığı ilk GYF olma özelliğini taşıyor.

Torkam İnşaat’ın Konya’da hayata geçirdiği hasılat paylaşımlı projesi Temaşehir 42. Cadde’deki ticari gayrimenkulleri kapsayan Gayrimenkul Yatırım Fonu (GYF) tanıtıldı. Büyüklüğü 130 – 150 milyon TL arasında olan Torkam 42. Cadde Ticari GYF’nin yönetimi, fonun kurucusu olan Global MD Portföy Yönetimi tarafından yapılacak. Proje danışmanlığını BYY Finans ve Refina şirketlerinin yaptığı Torkam 42. Cadde Ticari Gayrimenkul Yatırım Fonu; Emlak Konut’un yatırımcı olarak yer aldığı ilk GYF olma özelliğini taşıyor.

Kurulacak fonda Emlak Konut GYO %10,5, Torkam İnşaat %24,5 ve Global Menkul Değerler %5 olmak üzere toplamda yüzde 40 oranında çekirdek yatırımcı olarak ortak olacaklar. Fonun kalan %60’lık bölümü ise yerli ve yabancı yatırımcılara sunulacak.

Kira getirisinden kâr payı

Fon ayrıca her yıl yatırımcılarına kira getirilerinden oluşan kâr payı dağıtacak. Yurtiçindeki yatırımcıların yanı sıra Körfez ülkeleri, ABD, Avrupa ve Uzakdoğu’daki yatırımcılardan da büyük ilgi görmesi beklenen fonun, kira getiren bir yatırım stratejisine sahip çıkış senaryosu da bulunan süreli bir fon olmasının da ilgiyi arttırması bekleniyor.