Workinton, Orta Doğu pazarında büyüyor

İstanbul, Ankara ve İzmir'de paylaşımlı ofis ve sanal ofis alanında faaliyet gösteren Workinton, Katarlı Alfardan Group ile anlaşma imzaladı.

Paylaşımlı ofis, sanal ofis, hazır ofis, toplantı salonu ve kuluçka merkezi hizmeti veren Workinton; Alfardan Group’la imzaladığı anlaşma ile Katar’a giriş yaptı. Doha’da gerçekleşen Workinton – Alfardan Group işbirliği imza törenine Alfardan Group CEO’su Omar Alfardan, Workinton CEO’su Pınar Massena, Alfardan Group COO’su Mohammed Sleiman ve Workinton Katar Şube Müdürü Özgür Erçetin katıldı.

Pınar Massena: Katar’ın genç liderlerini teşvik ederek ülkedeki girişimcilik sektörünü hareketlendireceğiz

Workinton CEO’su Pınar Massena, “Ortadoğu Pazarı’na Katar ekonomisinin lokomotif kuruluşlarından biri olan Alfardan Group ile birlikte girdik. Alfardan Group Türkiye’de ilk yatırımını İstanbul’da lüks bir butik otel projesi geliştirerek yapıyor. Alfardan Group ve Workinton işbirliği ile Mayıs ayında Katar Doha’daki ilk ofisimizi grubun ilk yatırımlarından olan Alfardan Center’da açacağız. Böylece Katar, Doha da “İyi Çalışanlar Ülkesi” Workinton’a katılmış olacak. Ortadoğu’da Gayrimenkul sektöründe 25 yılı aşkın süredir lider konumda olan Alfardan Group ile ikinci Workinton ofisimizi 2022 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak olan Luseil şehrinde Burj Alfardan binasında açmayı planlıyoruz. Diğer yandan aynı grubun Umman’ın başkenti Maskat’taki yatırımlarında da şube açmak üzere çalışmalarımızı başlattık,” dedi. Massena sözlerine şöyle devam etti: “Bölgede ilerleyen dönemlerde farklı çalışmalarımız da olacaktır. Startup’ları ve girişimcileri geleceğe ve global rekabete hazırladığımız Workinton Kuluçka Merkezi’mizin de Katar’da hayat bulmasını planlıyoruz.”

Alfardan: Workinton’u kendimize stratejik partner olarak seçtik

Alfardan Group Başkanı ve CEO’su Omar Hussain Alfardan şunları söyledi: “Büyümenin kilit faktörlerinden biri olarak gördüğümüz yenilikçiliğe büyük değer veren bir grup olarak, Alfardan Properties’in Workinton ile yapmış olduğu son işbirliği, gayrimenkul piyasası için seçkin ürünler geliştirmek üzere verdiğimiz durmak bilmeyen çabanın kanıtı niteliğindedir. Workinton’ı, piyasadaki faaliyet alanımızı artırırken, bir yandan da Alfardan’ın ilkelerine uygun olarak kalite, mükemmeliyet ve lüksden ödün vermeden genişlettiğimiz ürün gamımız için işbirliği yaptığımız stratejik bir ortak olarak görüyoruz. Workinton ile ortaklığımızın, Katar’daki birlikte çalışma, sanal ofis ve toplantı salonu hizmetleri sektöründe önemli gelişmelere önayak olacağına güvenimiz tamdır.”