AND Frekans: Kolektif yaşam konsepti

AND Gayrimenkul'ün yeni projesi AND Frekans, konut sahibi olmak isteyenlerin ihtiyaç ve beklentilerine uygun akıllı çözümler sunmayı hedefliyor.

AND Gayrimenkul‘ün yeni konut projesi AND Frekans’ın tanıtım toplantısı bugün Soho House İstanbul’da gerçekleşti. AND Gayrimenkul’ün, konut sahibi olmak isteyenlerin ihtiyaç ve beklentilerine uygun akıllı çözümler sunmayı hedeflediği yeni projesi AND Frekans’ı tanıttı.

Ali Baki Usta: Projenin adına Anadolu Grubu çalışanları karar verdi

Anadolu Yakası’nın yeni yaşam merkezlerinden Kartal’da inşa edilecek AND Frekans ile ilgili detaylardan bahseden AND Gayrimenkul Genel Müdürü Ali Baki Usta, ’’Yaptığımız araştırmalar ile komşuluk kavramının günümüz yaşam koşullarına uygun olarak evrim geçirdiğini gördük. İnsanların yaşam alanlarında mahremiyeti ön planda tutarken, komşuları ile aynı frekansta olmak ve ortak alanlarda birlikte sosyalleşebilmek istediklerini tespit ettik. Bu yüzden, her bir dairesinde farklı hayatlar yaşansa da ortak bir frekansta buluşmayı vadettiğimiz projemizin ismine de ortak bir şekilde karar vermek istedik. Anadolu Grubu çalışanlarına sorduk. Karar AND Frekans oldu, ortak bir frekansta buluştuk” dedi.

E-5’in hemen yanında, metroya yürüme mesafesinde yer alan proje, toplam 413 konuttan ve alternatif bir sokaktan oluşuyor. Projedeki 3 farklı bölüm, 3 farklı etap olarak planlanmış. Her bir blok ismini içerisinde yer alan konut sayısından alıyor. Projenin ilk etabı AND Frekans 215’te 1+1, 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşan 215 konut yer alıyor.

“Kolektif Yaşam Platformu”

Projede, AND Frekans 215 ile birlikte duyurulan ve projenin tümünde uygulanacak ilk konsept “Kolektif Yaşam Platformu”. “Sahip olmak değil, ihtiyaç süresince kullanmak” eksenindeki bu düzenin gayrimenkul sektöründeki ilk uygulaması ise AND Frekans 215’de hayata geçiyor.

Söz konusu kolektif yaşam konsepti, günlük yaşamda sürekli olarak kullanılmayan eşya, araç ve gereçler için hem ev içinde fazladan alan hem de fazladan bütçe ayırılmasına alternatif bir çözüm sunmayı amaçlıyor. AND Frekans’ta hayata geçecek kolektif yaşam platformuyla bu tür ev araç ve gereçlerin site yönetiminden kiralanabileceği belirtiliyor. Sistemin farklı bir boyutu da otomobili olmayanların otoparklarını ve ihtiyaç duymadıkları depolarını ihtiyacı olan diğer daire sahiplerine kiralayabilme imkanı sunması. Bu kiralamadan elde edilen ek bedellerin ise aidattan düşüleceği belirtiliyor. Oyun odası, cep sineması, müzik ve hobi atölyeleri, projede saatlik kiralanabilen alanlar olarak; fitness, kütüphane, sauna, buhar banyosu, kütüphane gibi alanlar ise ortak alanlar olarak kurgulanıyor.

Mimari tasarımını TAGO Architecs’in üstlendiği projenin iç mekan, ortak alan ve sosyal alanları ise Arketipo imzası taşıyor. Ali Baki Usta, “İç mimaride benimsenen verimlilik esasını, projenin hedef kitlesi ve konsepti ile uyumlu retro-modern bir yaklaşım ile tamamladık. Mutfaktaki karolardan, ortak alanlardaki yer döşemelerine, iç mekanlardaki enerjik tasarımdan, proje girişinde yer alan kütüphaneye kadar entegre bir kurgu ile projenin tümüne bu yaklaşımı yansıttık. Ortak alanları ise insanların günlük rutinlerini değiştirmeden, hayatın doğal akışında ve aynı frekansta sosyalleşebilecekleri şekilde planladık,” diye konuştu.