Makyol Gayrimenkul 2018 sonu için hedefini açıkladı

Makyol’un Gayrimenkulden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kemal Şahismailoğlu, 2018 yılını bir önceki yıla oranla yüzde %20 ciro artışı ile bitirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Makyol Santral

50 yılı aşkın süredir Türkiye’de taahhüt alanında faaliyet gösteren Makyol’un Gayrimenkulden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kemal Şahismailoğlu, Makyol Gayrimenkul’ün 2018 yılı sonu hedeflerini açıkladı: “Taahhüt alanında elde ettiğimiz deneyimi, inşaat ve gayrimenkulün faaliyet alanlarına aktararak mevcut portföyümüzde yer alan kendi arazilerimiz üzerine projeler inşa etmeye başladık. Makyol Gayrimenkul olarak ilk etapta Etiler’deki İTÜ Konutları’nı ve sonrasında da Bodrum’daki Doria Evleri’ni inşa ettik. Ardından Le Meridien İstanbul Etiler, Mövenpick İstanbul Levent ve Bodrum’daki Doria Hotel Bodrum’u ülkemize kazandırdık. Bu süreçte Beylikdüzü’nde ilk markalı konut projemiz Makyol Yaşam’ı sahiplerine teslim ettik ve yaşama açtık. Ardından ikinci projemizi Bahçeşehir’de Makyol Santral adıyla inşa etmeye başladık. Makyol Santral’i, 2019 yılının ikinci çeyreğinde bitirerek teslim etmeye başlayacağız. Dolayısıyla gelecek yıl İstanbul’un farklı ilçelerinde kendi arazilerimiz üzerinde yeni proje imkânlarını değerlendireceğiz.”

“Makyol Yaşam’da %95 doluluk oranı”

Beylikdüzü’nde 180 milyon TL yatırımla inşa ettikleri ve yaşamın başladığı ilk markalı konut projeleri Makyol Yaşam’da %95 doluluk oranına ulaştıklarını dile getiren Şahismailoğlu, şöyle devam etti: “Sahip olduğumuz deneyim ve bilgi birikimi sayesinde hızlı bir şekilde 464 daireden oluşan projenin inşasını tamamlarken bir yandan da Makyol güvencesiyle satışlarımızı sürdürdük. Bugün için ağırlıklı olarak oturumcuların tercih ettiği ve yüksek oranda prim yapan Makyol Yaşam’ın 84 birimlik alışveriş ve yaşam meydanı da, hepimizi yakından tanıdığı markalardan oluşan bir karmayla hayata geçmeye başladı. Bunun yanı sıra kamuya açık olarak tasarladığımız Makyol Yaşam Parkı’nı da geçtiğimiz aylarda açarak halkın kullanımına sunduk.”

Makyol Santral’in %55’i satıldı

“İnşası devam eden bir diğer yatırımımız, Dünyaca ünlü mimarlık ofisi Roy Higgs Mimarlık tarafından projelendirilen Makyol Santral, yaklaşık 200 milyon TL yatırımla toplam 16.906 m² arazi üzerine 1+1, 2+1 ve 3+1 formatlarda 5 blokta 407 daire, 9 villa ve ticari alanlardan oluşan ve adeta ustalık eserimiz diyebileceğimiz bir proje,” diyen Kemal Şahismailoğlu, “Makyol Santral, daha çok oturum amaçlı olarak tercih edilen bir proje. 2019 yılının ikinci çeyreğinde teslim edeceğimiz projede lansmanın ardından geçen 10 aylık süreçte %55’lik bir satış oranına ulaştık. Hedefimiz, projeyi tamamlayıp sahiplerine teslim ederek bu bölgeye de Makyol imzasını atmış olmak.”

Yaşam ve Santral’de, toplam proje yatırımının %60’ı kadar ciro elde edildi

2018 yılında, Makyol Yaşam ve Makyol Santral’in yatırım miktarlarının %60’ı kadar bir satış cirosuna ulaştıklarını belirterek, bu yıl ise satışların ağırlıklı olarak inşaatı devam eden Makyol Santral projesinden gerçekleştiğini dile getiren Kemal Şahismailoğlu, şöyle konuştu: “Öncelikle Makyol Yaşam’dan ev sahibi olanlar ve yaşamaya başlayanların büyük bir kısmı, Makyol güvencesini ve inşaat kalitesini deneyimledikten sonra ya Makyol Santral’deki fırsatlardan faydalanmayı tercih ettiler ya da Makyol Santral için birer referans noktası haline geldiler. Bunun da en önemli sebebi Makyol Yaşam’dan ev sahibi olanlara, aradan geçen zaman zarfında neredeyse %100 kazandırmış olmamızdır. Bu çerçevede yılbaşından bu yana Makyol Santral’den ev sahibi yapacak birçok kampanya düzenledik, Emlak Konut’un kampanyalarına dâhil olduk ve yıl son çeyreğini kapsayacak yepyeni bir kampanya hazırlığı içindeyiz. Makyol Gayrimenkul olarak 2018 yılını geçen yıla oranla %20 ciro artışı ile bitirmeyi hedefliyoruz.”