“Kadınların iş hayatında yaptığı temel hatalar”

Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu'nun düzenlediği "Kadınların İş Hayatında Yaptığı Temel Hatalar" başlıklı etkinlik 23 Kasım 2018 günü gerçekleşecek.

Gayrimenkul Kadın Liderler Platformu’nun GMTR, GYODER ve ULI Türkiye katkılarıyla düzenlediği “Kadınların İş Hayatında Yaptığı Temel Hatalar” başlıklı etkinlik 23 Kasım 2018 günü, Ferko Assembly Building’de gerçekleşecek. Katılımın ücretsiz olduğu. etkinliğe dair detayları aşağıda bulabilirsiniz:

Konu: Kadınların İş Hayatında Yaptığı Temel Hatalar
Konum: Ferko Assembly Building
Adres: Büyükdere Cd. No:175 34398 Levent, Istanbul
Tarih: 23 Kasım 2018, Cuma
Saat: 9:00 – 12:30

İş hayatı geçtiğimiz 10 yılda daha önceki dönemlere çok daha hızlı değişti. Rekabet arttı. İş hayat dengesini sağlamak kadınların üzerinde daha büyük bir baskı yaratıyor. Eğitimli ya da eğitimsiz tüm kadınlar daha fazla çalışmak zorunda kalıyor. Bu çalışma ve fedakarlık iş hayatında yönetim basamaklarını tırmanmaya yetiyor mu? hayır yetmiyor. Yönetim kademelerinde yeteri kadar kadın yönetici yok. Bunun nedeni genelde erkek egemen bir iş dünyası olarak görülse de, kadınların kendilerine koydukları engeller ve yaptıkları hatalar yönetim kademelerinde yeteri kadar yer almamalarına neden oluyor. Her kadın yönetici olmak ister ama yöneticiliğe giden yol engellerle doludur ve ilk engelde kadının kendisidir. Her kadın yaşamının bir bölümünde kendi kariyerine öyle ya da böyle zarar verir.

Bu konuşma kadınların iş hayatında yaptıkları hatalar üzerine kurulu. Bu konuşma sonunda aşağıdaki sorulara yanıtlar arayacağız.

  • İş hayatı bir oyunsa nasıl oynamalıyız?
  • Nasıl harekete geçeceğiz?
  • Nasıl düşünmemiz gerekiyor?
  • Yaşananlara nasıl tepki vermemiz gerekiyor?

Katılımın ücretsiz olduğu etkinliğe buradan kayıt yaptırabilirsiniz.

Konuşmacı hakkında
Ayşegül Güngör

Hazine ve sermaye piyasaları departmanlarının repo/ters repo masalarında, yatırım ürünleri alanında, yatırım fonlarının yönetimi ve müşteri portföylerinin yönetimi konularında 11 yıl çalışan Ayşegül Güngör, kariyerine “menkul kıymet dealer’ı” olarak 1989 yılında TEB’da başladı. 1991 ve 1995 yılları arasında Credit Lyonnais, Türkiye Şubesi’nde sermaye piyasası bölüm yöneticiliği görevlerinde bulundu.

1995 yılında Demirbank’a katılarak yatırım bankacılığı departmanında çalışmaya başladı. Daha sonra genel müdür yardımcılığını yaptığı Demir Yatırım ve Menkul Kıymetler’in oluşum sürecinde yer aldı. Demir Yatırım adına menkul kıymet alım satım işlemlerinden ve şirketin, Demirbank’ın ve demir Yatırım’ın çıkarmış olduğu 11 adet yatırım fonunun ve müşterilerin menkul kıymet ürünlerinden oluşan portföylerin yönetiminden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak çalıştı. Aynı zamanda aktif pasif komitesi ile stratejik yönetim komitesi üyesi olarak da görev yaptı. Yönetimini yaptığı yatırım fonları çeşitli kriterlere göre sıralamalarda en iyi performansları gösterdi.

Türkiye’de ilk hisse senedi endeksine dayalı yatırım fonu gibi çeşitli yatırım ürünlerini geliştirdi. 2000 yılında Geleceğimi Planlıyorum (B Plan) ürününü birlikte çalıştığı ekiple yarattı. Demirbank şube çalışanlarına yatırım ürünleri ile yatırım fonlarının pazarlanması ve satışı konularında destek sağlayarak bu konuda eğitimler verdi. Yatırım fonları ve müşteri portföy yönetimiyle ilgili piyasa risk yöntemi geliştirdi.

2001 yılında kurucusu ve genel müdürü olduğu Minerva Eğitim ve Danışmanlık’nin kuruluşundan beri hazine, sermaye piyasaları, yatırım ürünleri, bankacılık ürünlerinin pazarlaması ve satışı, müşteri ilişkileri yönetimi, stratejik yönetim, innovasyon konularında eğitimler vermektedir.

İnkılap Kitapevi’nden çıkan 2 x 2=5 (Satışcı Değil Danışman Olmalı) isminde Ayşe Bengü Çolakoğlu ile birlikte kaleme aldığı bir kitabı bulunmaktadır. 2018 yılında da Gülden Akdemir ile birlikte Görünmez İpler adı ile Türkiye’deki ilk iş romanını yazmıştır. Kendisinin geliştirmiş olduğu “Yöneticiliğe Giden Yol” adında özel bir programı vardır. Ayrıca düzenli olarak bu konuda blogunda yazılar yazmaktadır: www.kariyeryolum.com

Ayşegül Güngör 1989 yılında İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi, Ekonometri Bölümü’nden Lisans, 1991 yılında aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü, Ekonometri Dalında Yüksek Lisans ve 2017 yılında Anadolu Üniversitesi’nden Sosyoloji Lisans derecelerine sahip olmuştur.