Atakule’nin açılış tarihi belli oldu

Ankara’nın ilk, Türkiye’nin ikinci alışveriş merkezi olan Atakule, 29 Ekim itibarıyla yeniden hizmete açılacak. Atakule GYO Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Mehmet Arpacı anlattı.

Atakule GYO, 300 milyon TL yatırımla yenilenmekte olan Atakule’yle ilgili gelişmeleri paylaşmak üzere bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda Atakule GYO Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Mehmet Arpacı, Atakule’nin alışveriş merkezi olan kısmının 29 Ekim’de faaliyete geçeceğini, kulenin ise Nisan 2019’da açılacağını belirtti. Arpacı, projede yıllık 8 milyonun üzerinde ziyaretçi hedefinin bulunduğunu söyledi.

Toplamda 50.000 m²’den oluşan ve Ankara’nın sembolü haline gelen Atakule, 1987’de dönemin başbakanı Turgut Özal tarafından temelleri atılarak 1989’da açılmış ve Ankara’da bir dönemin simgesi haline gelmişti. Yenilenen projede ise dört alışveriş katına ek bir sinema ve eğlence katı planlanarak alışveriş merkezi kısmında çağdaş ihtiyaçlar doğrultusunda düzenlemeler gerçekleştirilmiş. Arpacı, kiralanmış mağaza oranının %90’a ulaştığını da belirtti.