Anasayfa YORUM Sizden gelenler: Güvenin artması riskleri azaltır

Sizden gelenler: Güvenin artması riskleri azaltır

"Gayrimenkulde Risk" konulu Yuvarlak Masa Toplantısının dinleyicilerinden Hüseyin Atılkan, etkinlik üzerine görüşlerinde çözüm odaklı bakış açısının gerekliliğinin altını çiziyor.

GMTR olarak düzenlediğimiz “Gayrimenkulde Risk” konulu Yuvarlak Masa Toplantısının dinleyicilerinden Vakıf Gayrimenkul Değerleme Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Hüseyin Atılkan, etkinlik üzerine görüşlerinde çözüm odaklı bakış açısının gerekliliğinin altını çiziyor:

“Öncelikle 2 Ekim 2018 tarihinde GMTR tarafından Yuvarlak Masa Toplantısı kapsamında düzenlenen “Gayrimenkulde Risk” konulu panelin çok faydalı geçtiğini belirtmeliyim. Konu hem içerik olarak hem de zamanlama olarak çok doğru seçilmiş, bu açıdan GMTR’yi kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.

“Gayrimenkulde çok belirgin olarak ortaya çıkan riskler sektörde yapısal kalıcı dönüşümlerin gecikmeden yapılmasını kaçınılmaz bir şekilde ortaya koymaktadır. Risklerin iyi tanımlanması ve ortak bir akıl ile bu risklere çözüm odaklı yaklaşılması gerekmektedir. Benim panelden de edindiğim izlenim gayrimenkul sektörünün oyuncularının gelinen noktanın farkında oldukları ve bu farkındalıkla sorunlara duyarlı ve çözüm odaklı yaklaştıklarıdır. Devletin, özel sektörün ve STK’ların gayrimenkulde risklerle ilgili yapılan tüm bu tespitlere çözüm bulma konusunda hızlı bir şekilde harekete geçeceğini düşünüyorum. Gayrimenkul finansmanı alanında atılacak somut adımlar, piyasaya derinlik kazandırılması ve piyasaya güven duygusunun yeniden tesis edilmesi sektörün karşı karşıya olduğu riskleri azaltacaktır. Risk her zaman olacaktır; önemli olan bunun sağlıklı bir yapıda yönetilmesi ve proaktif önlemlerle ileride büyük sorunlara yol açmasının önüne geçilmesidir. Bu açılardan içinde bulunduğumuz zaman diliminde gayrimenkul sektörü önemli bir sınav verecektir.”