Anasayfa LOKASYON JLL: Türkiye Ticari Gayrimenkul Pazarı Görünümü – 3Ç 2018

JLL: Türkiye Ticari Gayrimenkul Pazarı Görünümü – 3Ç 2018

JLL Türkiye'nin ofis, lojistik ve otel pazarı analizlerine yer veren raporuna göre ofis pazarında kiralar bir önceki çeyreğe göre Dolar bazında düşüş gösterirken boşluk oranlarında bir önceki yılın aynı çeyreğine göre hafif de olsa bir artış görülüyor.

JLL Türkiye, “Türkiye Ticari Gayrimenkul Pazarı Görünümü – 3Ç 2018” başlıklı raporunu yayımladı. Rapora göre ofis pazarında kiralar 2018’in 2. çeyreğine göre Dolar bazında düşüş gösterirken boşluk oranlarında bir önceki yılın aynı çeyreğine göre hafif de olsa bir artış görülüyor.

Lojistik pazarına dair ise rapor, İstanbul ve Kocaeli alt pazarlarındaki toplam arzın 2018 3. çeyreği itibarıyla 9.92 milyon m²’ye ulaştığını söylüyor. Ticari kullanım amaçlı lojistik arzı ise 5.99 milyon m² olarak belirtiliyor.

Raporda İstanbul otel pazarına dair veriler de sunulmakta. Rapor, İstanbul’da otel doluluk oranlarının %12 oranında artarak %69 olduğunu, ortalama günlük oda fiyatının ise %11 oranında yükselerek 79,9 Avro olduğunu söylüyor. Oda başına düşen gelir ise %34 oranında artışla 55 Avro seviyesine yükselmiş.

Rapora erişmek için tıklayın.