Anasayfa GÜNCEL Mihalangoz Köy Evleri Projesi, Türkiye’nin En İyi Konut Gayrimenkul Geliştirme Projesi seçildi

Mihalangoz Köy Evleri Projesi, Türkiye’nin En İyi Konut Gayrimenkul Geliştirme Projesi seçildi

Dünya’nın en önemli gayrımenkul yarışması 2018-2019 Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri (www.propertyawards.net) sonuçları 25 Ekim’de Londra’da düzenlenen törende açıklandı. Türkiye’den Oral Mimarlık tarafından Kırklareli ili’nin Demirköy İlçesi’nde, Yeşilce Köyü için tasarlanan Mihalangoz Köy Evleri Projesi, “Türkiye’nin En İyi Konut Gayrımenkul Geliştirme Projesi” (“Best Residential Real Estate Development”) seçildi.

Ödülleri, Oral Mimarlık ortakları Yüksek Mimar Kerem Oral ve Emre Oral birlikte aldı. Oral’lar “Türkiye’nin en iyi konut gayrimenkul projesi seçilen Mihalangoz Projesi’ni dünya çapında öneme sahip bir ödül ile onurlandıran değerli jüri üyelerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu ödülün çok değer verdiğimiz Kırklareli ili’mizin ilçe ve köylerinin güzelleşmesine, değerlenmesine katkıda bulunmasını temenni ediyoruz,” diye konuştu.

Oral Mimarlık tarafından tasarlanan Mihalangoz Köy Evleri Kırklareli Yeşilce Köyü’nde dört konut ünitesinden oluşan butik bir proje olarak tasarlandı. Longoz Ormanı Milli Parkı yakınında yer alan Mihalangoz Köy Evleri, Karadeniz kıyısındaki İğneada’ya sadece 20 kilometre mesafede.

Oral Mimarlık hakkında

1933 yılında kurulan Oral, inşaat tasarım, inşaat ve müteahhitlik hizmetleri sunan İstanbul’da yerleşik bir aile şirketi. Yülsek mimar Kerem Oral ve girişimci Emre Oral kardeşlerin ortaklığı ile günümüzde devam eden Oral Mimarlık nitelikli tasarım, anahtar teslim inşaat çözümleri, ve gayrimenkul geliştirme alanlarında uluslararası bir üne sahip. Özellikle lüks perakende sektörü mimari, proje yönetim, ve taahhüt işlerinde bölgede lider olan ofis, Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri’nde Değer 16 adlı ticari ve konut amaçlı kullanılan binaları ile “Türkiye’nin En İyi Konut/Ofis Binası”, 2011 yılında “Palivor Çiftliği” ile “Avrupa’nın En İyi Konut Projesi” ve “Türkiye’nin En İyi Konut Gayrimenkul Geliştirme Projesi” ve 2016 yılında “Sadık Paşa Köşkü” ile “Türkiye’nin En İyi İç Dekorasyon Projesi” ödüllerini aldı.