Anasayfa GÜNCEL Nivo İstanbul, Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nden üç ödülle döndü

Nivo İstanbul, Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nden üç ödülle döndü

Nivo İstanbul, (European Property Awards) “Türkiye’nin en iyi karma projesi”, “Türkiye’nin en iyi ofisi projesi” ve “Türkiye’nin en iyi konut projesi” kategorilerinde üç ayrı ödüle layık görüldü. Nivo, İstanbul’un yeni ikonu olma özelliği taşıyan yapıları ve eşsiz sosyal donatılarıyla rakiplerinden ayrışarak üç ödüllü tek proje olmaya hak kazandı.

Hayata geçirdikleri Nivo projeleriyle İstanbul’a değer katmanın yanı sıra ülke ekonomisine de kaynak yarattıklarının altını çizen Yılmaz, “Sektörde 25 yılı aşan tecrübemizin yansıması olarak yapımına başladığımız Nivo İstanbul ve Nivo Ataköy projelerimiz sunduğu sosyal donatıları ve bulunduğu bölgeye kattığı değer ile sektörde ayrışıyor. Yaptığımız yatırımların böyle uluslararası platformlardan ödüllerle dönmesi bizim için de motivasyon kaynağı oluyor,” dedi.

Nivo İstanbul projesiyle ilgili bilgi veren Cathay Group Genel Müdürü Okan Süha Yıldırım, “Nivo İstanbul projemiz, değeri her yıl yükselen Basın Ekspres Yolu’nda, 42.000 m²’lik alanda yükselirken toplam yatırım bütçesi 200 milyon Dolar. LEED Gold Sertifikası adayı Nivo İstanbul’da, 6 blok 1400 bağımsız ünite yer alıyor. Toplam inşaat alanı 200.000 m²’yi buluyor. 1 bloğunun 10 katında Nivo İstanbul Citadines, ‘serviced apartments’ hizmeti vermeye hazırlanıyor. 3 bloğu home-ofis ve 2 bloğu ise konut olan projenin semte açık, trafik ve yaya giriş çıkışına açık alışveriş caddesi bulunuyor. Nivo İstanbul, Güneşli E-5, TEM ve sahil yolunu birbirine bağlayan bir kavşak noktasında bulunuyor. Projenin hemen yanına Fatih metro istasyonu geliyor. Proje, kongre merkezleri ve fuar alanlarının yanı sıra Starcity, Mall of İstanbul, Metroport gibi alışveriş merkezlerine, bölgedeki pek çok beş yıldızlı otele, Atatürk Havalimanı ve yapım çalışmaları devam eden 3’üncü Havalimanı’na çok yakın olması gibi avantajlara da sahip durumda,” dedi.