Anasayfa GÜNCEL AND Gayrimenkul Avrupa turnesine başladı

AND Gayrimenkul Avrupa turnesine başladı

AND Gayrimenkul, Avrupa turnesinin ilk durağı Almanya’da yatırımcılarla bir araya geldi. AND, Köln ve Frankfurt etkinliklerinin hemen ardından, ev sahiplerini daire teslimleri için İstanbul’da ağırladı.

AND Gayrimenkul tarafından Kartal’da hayata geçirilen AND Pastel, Almanya’da görücüye çıktı. AND Gayrimenkul, Ekim ayı boyunca Köln ve Frankfurt’ta düzenlediği etkinliklerde satışlarını gerçekleştirdiği dairelerin teslimlerini de gerçekleştirdi.

AND Gayrimenkul; Köln’de Betim Güneş konserinde, Frankfurt’ta ise Mariott Otel’de düzenlenen özel etkinlikte ziyaretçilerini ağırladı. İki şehirde de Türkiye’de ev sahibi olmak isteyenler, projeye yoğun ilgi gösterdi.

“Avrupalı konut alıcısı güven istiyor”

Turne kapsamında AND Pastel’den ev sahibi olan yatırımcılar, Temmuz 2018’de yaşamın başladığı projedeki dairelerini teslim almak üzere İstanbul’a da geldiler. Projeyi yerinde gezen yatırımcılar hem AND Pastel ile hem de Kartal bölgesi ile tanıştılar.

Turnenin hemen ardından gerçekleşen daire teslimlerinde konuşan AND Gayrimenkul Genel Müdürü Ali Baki Usta “Almanya turnemizde şunu gördük: Avrupalı konut alıcısının farklı beklentileri ve öncelikleri var. Fiyat, ödeme planı, proje özellikleri veya konseptten önce, çok titiz oldukları bir konu var: Güven. Çatısı altında faaliyet gösterdiğimiz Anadolu Grubu’nun Almanya’nın da içinde bulunduğu 19 ülkede 80’e yakın şirketi ile faaliyet göstermesi ve Avrupa’da yaşayan kişiler de dahil birçok kişiye dokunmuş olması güven tesis eden unsurlardan en önemlisi oldu. Dairelerimizin hemen teslim edilebiliyor olması ise alıcıların daireleri görerek karar verebilmelerine olanak sağladı. AND Gayrimenkul olarak söz verdiğimiz şekilde Almanya’da yaptığımız satışların hemen sonrasında ev sahiplerini İstanbul’daki yeni ev ve yaşamlarıyla tanıştırdık,” dedi.

AND Gayrimenkul; Köln’de ziyaretçilerini Betim Güneş konserinde ağırladı.

“Almanya turnemizden 18 milyon TL’lik ciro ile döndük”

Eylül ve Ekim aylarını Emlak Konut ve GYODER’in desteklediği “Türkiye İçin Kazanç Vakti” kampanyasıyla, hem sektör hem de şirket olarak oldukça verimli geçirdiklerini belirten Usta: “AND Gayrimenkul olarak, sektörel kampanyalar ile hareketlenen satışlarımızda yakaladığımız ivmeyi Avrupa’ya da taşıyarak Türkiye’de ev sahibi olmak isteyenlere hitap etmek istedik. Avrupa turnemizin ilk durakları ise Köln ve Frankfurt oldu. Oldukça yoğun bir ilgiyle karşılandık. İlk turnemizin satışlarından 18 milyon TL’lik ciro elde ettik. Turnelerimize Stuttgard ve Berlin’in yanı sıra Hollanda ve Belçika’da da devam edeceğiz. Yurtdışında yapacağımız tanıtımlar için düşündüğümüz yeni noktaların arasında Amerika da var,” dedi.

Hem Avrupalı Türklerin hem de yabancı yatırımcıların İstanbul’a olan ilgisini de vurgulayan Usta: “İstanbul kültürel ve ekonomik zenginlikleriyle yerli ve yabancı yatırımcılar için cazibe noktası olmaya devam ediyor. İstanbul gittikçe daha fazla değer kazanan bir şehir ve yatırımcılar da bunun farkında. Son yıllarda mega projelerle şehrin değişen çeperleri ve ortaya çıkan yeni yaşam merkezleri bu cazibeyi artırıyor. Özellikle İstanbul Anadolu Yakası’nda Osmangazi Köprüsü, Atatürk Havalimanı’nın faaliyetleri sona erdikten sonra önemi daha da artacak olan Sabiha Gökçen Havalimanı ve yapımına devam edilen İstanbul-İzmir Otoyolu’nun bu cazibede etkisi ise çok büyük. Bu bağlantılar, İstanbul’u hem Anadolu şehirleriyle hem de dünyayla bağlayan stratejik noktalar. Bu önemli bağlantı noktalarına ve ana ulaşım akslarına olan yakınlığı ile Kartal, Anadolu Yakası’nın en çekici merkezlerinden biri olarak görülüyor. Bu anlamda AND Pastel’in Kartal’a; Kartal’ın ise projemize karşılıklı değer kattığını düşünüyorum,” dedi.