Anasayfa GÜNCEL Bakan Kurum, Sur Yapı Antalya Projesi’ni ziyaret etti

Bakan Kurum, Sur Yapı Antalya Projesi’ni ziyaret etti

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sur Yapı Antalya Projesi’nin şantiye sahasını ziyaret etti. Sur Yapı’nın 8 milyar TL’lik yatırımla Kepez-Santral Bölgesi’nde hayata geçirdiği proje ile Antalya 70 bin kişinin yaşadığı yeni bir şehire kavuşacak.

Ziyaret kapsamında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas’tan projenin gelişimi ile bilgi alan Bakan Murat Kurum, inşaat sahasını da gezdi. Sahadaki incelemeleri sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Kurum, Türkiye’nin deprem bölgeleri içinde bulunduğunu ve konutların %71’inin deprem bölgesinde yer aldığını hatırlatarak kentsel dönüşüme olan gereksinimin altını çizdi.

“Antalya için örnek oluşturacak”

Sur Yapı’nın Antalya projesinin Antalya ve bölge için çok önemli bir kentsel dönüşüm projesi olduğunu vurgulayan Bakan Kurum, projede teslimlerin de hızlı bir şekilde gerçekleştirileceğini ifade etti. Kurum, Antalya projesinin sosyal yaşam alanlarıyla Kepez-Santral bölgesi için örnek olacağını belirtti.

“Sur Yapı Antalya’da yeni millet bahçesi”

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne Sur Yapı’ya ve çalışanlarına çalışmalarından dolayı teşekkür eden Bakan Kurum, Sur Yapı Antalya Projesi’nin içinde yer alan yeşil alanların millet bahçesi ölçeğinde olduğunu söylerken, “Burası yurt dışında görmeye alışık olduğumuz ve ülkemizde ihtiyacını hissettiğimiz bir alan olacak,” diye konuştu.

“Mart ayında tapular dağıtılacak”

Ziyarette Bakan Kurum’a eşlik eden Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel de projede kaba inşaatın %70 oranında tamamlandığını belirtti. Şubat ayı içerisinde 5 bin dairenin 3.300 hak sahibine tapularının dağıtılacağını kaydeden Türel, 2019 içerisinde de daire teslimlerin başlayacağını vurguladı. Sur Yapı’nın projede sergilediği performansından son derece memnun olduklarının altını çizen Türel, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın projeye verdiği desteklerden ötürü de Bakan Kurum’a teşekkür etti.