Decathlon, İstiklal Caddesi’nde

Decathlon, İstanbul’daki 13. mağazasını 8 Ocak’ta Demirören İstiklal’de açtı. Markanın Demirören İstiklal’deki mağazası 1.860 m² üzerinde konumlanıyor.

Decathlon Türkiye İş Geliştirme Direktörü Duygu Kög: “Başarılı iş modelimiz sayesinde daha da hızlanarak beş yıl içerisinde mağaza sayımızı 70’e çıkaracak ve bizi her açılışta sevgiyle kucaklayan kullanıcılarımıza çok daha yakından spor tecrübesi sunacağız. Türkiye’de bu işe başladığımızda spor pazarı %6 oranında büyürken geçen yıl 13% büyüdü, şüphesiz ki bizim de Decathlon ailesi olarak sporu erişilebilir kılma konusunda pazar büyümesine etkimiz yadsınamayacak ölçüde büyük,” diyor.

Decathlon, Türkiye’de Mayıs 2010’dan beri faaliyet gösteriyor. Ankara Kent Park, Anatolium AVM, Ankara Ankamall , Ankara Metromall, Antalya Terracity, Forum İstanbul, Marmara Forum Istanbul, Mall of İstanbul, Ataşehir Brandium, Buyaka,Metrocity, Maltepe Ritim İstanbul, İzmir Optimum, Samsun Piazza, Adana Optimum, Mersin Palm City Carrefour, Bodrum Midtown Ortakent, Eskişehir Espark, Antalya Muratpaşa, Kocaeli Symbol AVM, İzmir Balçova Ege Park,Çorlu Trend Arena AVM , Antalya Erasta AVM, İskenderun Prime Mall AVM,Bursa Marka AVM, Bursa Korupark, Kayseri Park, Vadistanbul AVM, Optimum AVM, Carousel, Torium ve Viaport mağazaları ve e-ticaret sitesiyle hizmet veren Decathlon, Türkiye genelinde 34 mağazaya ulaşmış oldu.