Yıllar içinde çok farklı projelerde yer almış bir şehir plancısı olan Faruk Göksu'nun kentsel çevreye ilişkin görüşlerinin altında kamu ve özel sektörde edindiği deneyimler yatıyor. Kentlere stratejik bakmanın gereğini belediyelere ve öğrencilere aktarmaya çalışan Göksu'dan "gayrimenkul" ve "kent" sözcüklerini aynı cümle içinde buluşturmasını istedik.

Atalian, Quasar İstanbul’un tesis yönetim hizmetlerini üstlendi

2013 yılından beri Türkiye tesis yönetimi pazarında faaliyet gösteren Atalian Global Services; Quasar İstanbul’un teknik ve temizlik tesis hizmetlerini yürütüleceğini duyurdu. Atalian, Quasar İstanbul’un...

AND Gayrimenkul Avrupa turnesine başladı

AND Gayrimenkul, Avrupa turnesinin ilk durağı Almanya’da yatırımcılarla bir araya geldi.

Kerten Hospitality, Türkiye’de büyümek istiyor

Kerten Hospitality'nin marka ve işbirliği modellerini tanıttığı basın buluşmasında Kerten Hospitality CEO'su Marloes Knippenberg ve Kerten Türkiye Genel Müdürü Ruşen Kopmaz'a firmanın Türkiye için planlarını sorduk.

Bitmeyen bir merakın peşinden

Dünya standartlarında değerleme anlayışının Türkiye'ye getirilmesinde çok büyük emeği olan Güniz Çelen ile değerden geliştirmeye, tasarımdan kentlere sektörün güncel meselelerini konuştuk.

Tesis yönetimi sektörü derinleşirken

SE Club Genel Müdürü İbrahim Taşçı ve İş Geliştirme ve Kurumsal İletişim Müdürü Çağla Aras ile geliştirici bünyesinde bir tesis firması olmak ve Türkiye'de tesis yönetiminin dinamikleri üzerine.

Değişken konjonktürde harmoniyi sağlamak

Harmoni Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Aysel Aktan ile Harmoni'nin hikayesini, kentsel dönüşüm sürecinde değerlemeyi ve son yasal düzenlemelerin gayrimenkul sektörüne olası etkilerini konuştuk. Aktan'ın değerleme sektörünün sahada ürettiği büyük verinin kullanımına dair de söyleyecekleri var.

Bir vergicinin gayrimenkul serüveni

Ersun Bayraktaroğlu, GMTR olarak başlattığımız yeni serimiz “Aktör”ün ilk konuğu. Vergi alanındaki yetkinliğiyle öne çıkan Bayraktaroğlu’yla bu sefer profesyonel kariyerini ve paralelinde gayrimenkul sektöründe yaşananları konuştuk. Güleryüzü ve samimiyetiyle tanıdığımız Ersun Bey sıra doğrulara gelince sözünü sakınmadı.

Firmagrafi: Aremas

Temmuz-Ağustos sayısının Firmagrafi sayfalarında, 2010 yılından beri gayrimenkul projelerine danışmanlık hizmetiyle değer katan Aremas'a yer veriyoruz.

STRATEJİK ORTAKLAR

E-POSTA LİSTEMİZE KAYDOLUN